نرم افزار AutoCAD

AutoCAD را می توان از جمله معروف ترین و محبوب ترین نرم افزارهای شرکتAutodesk دانست. در کشور ما نیز تقریباً تمامی دانشجویان رشته های فنی و مهندسی علوم سازه ای می بایستی کار با نسخه های مختلف این نرم افزار مطرح را به خوبی فرا بگیرند تا با بهره‌گیری از علم روز در طراحی‌های ساختمانی داخلی، خارجی، فضاهای سازه‌ای داخلی و خارجی و بسیاری از دیگر از انواع طراحی‌های تجاری و مسکونی کاراتر عمل کنند. این نرم‌افزار با رويكردي خاص و با توجه به نياز طراحان در دو زمينه دوبعدي و سه‌بعدي امکان طراحی را در محیطی اشباع شده از امکانات مختلف فراهم نموده است.

اين نرم‌افزار با در اختيار داشتن دستورات بسيار قوي، توانايي ترسيم انواع نقشه‌هاي دوبعدي را داشته كه مي‌توان با ترسيم مجموعه پلان‌ها، نماها، مقاطع كليه امور نقشه‌كشي يك پروژه ساختماني را به اتمام رساند.
هدف اصلي اين دوره، آموزش نحوه كار با نرم‌ افزار قدرتمند Auto CAD به صورت كاملاً كاربردي و حرفه‌اي مي‌باشد تا كاربران با توجه به تمرينات و مثال‌هاي كاربردي و عيني براي هريك از دستورات و قابليت‌ هاي اين نرم‌ افزار كه در طول دوره انجام مي‌پذيرد، بتوانند نيازهاي بازار كار و جامعه مهندسي را برآورده نموده و فرصت‌هاي شغلي مناسبي را بدست آورند.